Zespół Fundacji DSFT

Poznaj nas i dołącz do nas!
klimczak-pawel-160x160Paweł Klimczak OP- Prezes Fundacji DSFT, a zarazem dyrektor DSFT. Wykładowca teologii dogmatycznej w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym OO. Dominikanów w Krakowie, a od 2013 jego rektor.

 

 

 

mprzanoMateusz Przanowski OP? jestem  wiceprezesem Fundacji DSFT. Od 2016 roku jestem dyrektorem Instytutu Tomistycznego w Warszawie. Pracuję ponadto w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym OO. Dominikanów w Krakowie, gdzie wykładam teologię. W DSFT wykładam traktat o Bogu i o Trójcy Świętej. Naukowo najchętniej zajmuję się św. Tomaszem z Akwinu, a ostatnio jestem pod wielkim wrażeniem ?Traktatu o Eucharystii? z jego Summy Teologii. Interesuję się muzyką klasyczną.

 

 

jpydaJanusz Pyda OP ? w Fundacji jestem zupełnym freelancerem. Robię, co jest do zrobienia i realizuję, co jest do zrealizowania. Moja praca polega głównie na wpadaniu na różne pomysły. Czasami nawet muszę je sam realizować. Poza tym prowadzę wykłady ze wstępu do teologii, z filozofii Boga i z eklezjologii. Robię doktorat z filozofii na Uniwersytecie Warszawskim pod kierunkiem prof. Stanisława Judyckiego i doktorat z teologii dogmatycznej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie pod kierunkiem o. prof. Jacka Salija OP. Nie lubię pisać o tym, co lubię, a ponieważ nie robię zazwyczaj tego, czego nie lubię, więc nie napiszę o tym, co lubię.

 

oEliza2

Eliza Litak ? prowadzę sekretariat Fundacji, współorganizuję zajęcia Studium, będę też pracować przy planowanej przez nas serii wydawniczej. Przez wiele lat byłam związana z DA ?Beczka? w Krakowie i cieszy mnie bardzo, że mogę teraz uczestniczyć w przedsięwzięciu głęboko zakorzenionym w dominikańskim charyzmacie, w którym tak ważne jest rozumowe poznawanie tego, w co się wierzy. Wciąż nie mogę się nacieszyć uczestnikami Studium ? którym naprawdę chce się dowiadywać więcej, więcej i więcej! Z wykształcenia jestem socjologiem, zaś z zamiłowania ? sekretarką i redaktorką.