Aktualności

Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii to miejsce, w którym każdy – niezależnie od wcześniejszej edukacji – może poznać i pogłębić swoją wiedzę z zakresu filozofii i teologii, ale też – zyskać nowe spojrzenie na sprawy wiary i Kościoła!

Słuchaczom I roku proponujemy zajęcia ze wstępu do filozofii, wprowadzenie do teologii, wstęp do metafizyki, do Pisma Świętego, teologię sakramentów i liturgii, teologię fundamentalną czy teologię moralną. Kolejne lata nauki to także wykłady monograficzne na różnorodne tematy, lektura pism św. Tomasza, a także szereg zajęć dot. poszczególnych ksiąg Pisma Świętego.

Wykładowcami Studium są zarówno osoby duchowne, zwłaszcza oo. dominikanie, ale też szereg świeckich prowadzących. Wykładają u nas m. in.: o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP, prof. Jacek Wojtysiak, s. prof. dr hab. Barbara Chyrowicz SSpS, o. prof. Jacek Salij OP, dr hab. Krzysztof Mielcarek, prof. KUL, o. dr Damian Mrugalski OP, dr Danuta Piekarz, o. dr Tomasz Gałuszka OP, o. dr Maciej Roszkowski OP, o. Janusz Pyda OP i in.

Zjazdy odbywają się zawsze w soboty, raz lub dwa razy w miesiącu przy ul. Stolarskiej 12 w Krakowie w godz. 9:00 – 18:45. Zajęcia są odpłatne – 225 zł/semestr.

Zapisy potrwają do 20 września. Można się zgłaszać drogą mailową, pisząc na adres: . Pierwsze zgłoszenia już napływają. Ilość miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

_MG_6173

Comments are closed.