Szkoła „Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii”

Szkoła „Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii”

Dominikańskie Studium  Filozofii i Teologii (DSFT) to szkoła stworzona dla wszystkich chcących w sposób systematyczny i dogłębny poznać tradycję chrześcijańskiej filozofii i teologii. W tym roku w zajęciach DSFT bierze udział 370 osób z całej Polski.

Zajęcia są prowadzone przez dominikanów i wykładowców świeckich. W obecnym roku zajęcia prowadzą m.in.: prof. Krzysztof Mielcarek, prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP, prof. Jacek Wojtysiak, prof. Jacek Salij OP, prof. Stanisław Judycki, Janusz Pyda OP.

Kontakt:

Anna Wojna

tel. 601 829 001


Dominikańskie Studium  Filozofii i Teologii (DSFT) jest inicjatywą wykładowców Kolegium Filozoficzno-Teologicznego Polskiej Prowincji Dominikanów, jednej z najstarszych szkół teologicznych w Krakowie.

Szkołę stworzono dla wszystkich chcących w sposób systematyczny i dogłębny poznać wielką tradycję chrześcijańskiej filozofii i teologii.

Zajęcia są prowadzone przez dominikanów i wykładowców świeckich, pracujących w Kolegium.

Zajęcia trwają cztery lata (osiem semestrów), edukacja kończy się uzyskaniem dyplomu Studium. W zajęciach I roku bierze udział ok. 170 studentów. W tym roku akademickim zaczęliśmy piąty pełen cykl Studium. Pierwszy raz zajęcia odbyły się w październiku 2010 roku.

Zajęcia odbywają się co dwa-trzy tygodnie w soboty, w salach Kolegium Filozoficzno-Teologicznym oo. Dominikanów w Krakowie ul. Stolarska 12 i trwają cały dzień. Zajęcia są odpłatne, uczestnictwo kosztuje 225 zł za semestr.

Rekrutacja na kolejny rok rozpocznie się w czerwcu 2015.

By się zapisać, wystarczy wysłać maila ze swoim zgłoszeniem na adres: lub wypełnić formularz

Prosimy pamiętać, że ilość miejsc jest ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!


?Myślę, że to jest bardzo dobra inicjatywa, zwłaszcza dla osób, które nie są zawodowo związane z filozofią czy z teologią, a chcą pogłębić swoją wiedzę w tych kierunkach. To jest bardzo dobry wstęp pozwalający na poszukanie jakiś lektur. Mogę śmiało polecić, to dobra inicjatywa i warto ją kontynuować. Jak tylko czas pozwoli, ja bardzo bym chciał kontynuować w przyszłym roku.?.

Tomasz, informatyk z Krakowa

* * *

?Oceniam, że jest to bardzo dobra inicjatywa, do tej pory chyba brakowało czegoś takiego dla osób świeckich w takim wymiarze, jak to jest tutaj zorganizowane, aby umożliwiało uzyskanie fundamentu, podstaw do tego, aby realizować to wyzwanie fides quaerens intellectum.

Jestem z Poznania i jest to pewien wysiłek z dojazdem tutaj, ale większość wykładów była bardzo dobrze przeprowadzona, widać, że wykładowcy się przygotowali. Bardzo sobie cenię też to, że do każdego wykładu jest podawana literatura.?

Tomasz, doradca podatkowy i tłumacz przysięgły z Poznania

* * *

?Idea zorganizowania DSFT podobała mi się od początku, natomiast realizacja podobała mi się jeszcze bardziej, ponieważ mam wewnętrzne przekonanie, że uzyskałem tutaj wiele odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i jednocześnie mam pewność, że w ten sposób pogłębiła się moja wiara. Dla mnie strzał w 10!?

Grzegorz, student informatyki z Krakowa

* * *

?Myślę, że zapisanie się tutaj to była jedna z moich najmądrzejszych decyzji. Bardzo dużo się nauczyłam, właściwie nie ma zajęć, które by mi się nie podobały.?.

Anna, tłumaczka z Krakowa

* * *

?Uważam, że DSFT to jest bardzo dobry pomysł, skrótowe przekazanie bardzo ważnych rzeczy dotyczących naszej wiary. Ta szkoła dała mi bardzo wiele argumentów, przygotowanie do tego, aby rozmawiać o naszej wierze. Mimo odległości- ze Szczecina przyjeżdżamy z koleżanką – polecamy, także w Szczecinie, Dominikańskie Studium.?.

Zofia, historyk ze Szczecina